بانوی 7هزار ساله هفته آینده به موزه ملی می‌آید آوای شهروند -


بانوی 7هزار ساله هفته آینده به موزه ملی می‌آید

پست با عنوان «بانوی 7هزار ساله هفته آینده به موزه ملی می‌آید» از وبلاگ «آوای شهروند» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

اسکلت بانوی هفت هزار ساله هفته‌ی آینده در بخش پیش از تاریخ موزه‌ی ملی ایران به نمایش درمی‌آید.

 

حمیده چوبک،‌ رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: اسکلت بانوی هفت هزار ساله دوشنبه‌ هفته‌ی آینده (30 آذر) و در اواخر هفته‌ پژوهش در بخش پیش از تاریخ موزه‌ی ملی ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

 
او در این گفت وگو  اظهار داشت: در حال حاضر کارشناسان در موزه‌ی ملی ایران در حال آماده‌سازی ویترین‌ها و فضای مناسب برای نمایش این اسکلت هفت هزار ساله هستند. در صورتی که شرایط مهیا شود، این اقدام در زمان مناسب انجام می‌شود.
 
رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی همچنین درباره‌ی نمایش موقت یا دائم این اسکلت در موزه‌ ملی ایران اظهار  
کرد: در صورتی‌که شرایط برای ایجاد سایت موزه مهیا شود، پس از پایانِ کار اسکلت به محوطه‌ بازگردانده می‌شود، اما اگر امکانات فراهم نشود ترجیح ما باقی ماندن اسکلت در فضای موزه ملی ایران است.
 
چوبک، ‌همچنین از برگزاری مراسم رونمایی از کتاب کاوش‌های باستان‌شناسی قره‌تپه «قمرود» تالیف میرعابدین کابلی، باستانشناس پیشکسوت و نمایشگاه یافته‌های این محوطه‌ی تاریخی فردا (دوشنبه 23 آذر) در آغاز هفته‌ی پژوهش خبر داد


وبلاگ «بانوی 7هزار ساله هفته آینده به موزه ملی می‌آید» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «آوای شهروند» ندارد.