هشدار نسبت به تعطیلی برخی دفاتر به دلیل درآمد ناکافی! دفترپیشخوان خدمات دولت وبخش عمومی -عطارد -


هشدار نسبت به تعطیلی برخی دفاتر به دلیل درآمد ناکافی!

پست با عنوان «هشدار نسبت به تعطیلی برخی دفاتر به دلیل درآمد ناکافی!» از وبلاگ «دفترپیشخوان خدمات دولت وبخش عمومی -عطارد» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

یکی از مدیران دفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی و غیردولتی نسبت به تعطیلی برخی دفاتر به دلیل درآمد  ناکافی هشدار داده و در عین حال از  عدم حمایت متولیان امر از دفاتر انتقاد کرد.

اکبری مقدم درگفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری دفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی و غیردولتی اظهار کرد: متاسفانه دستگاههایی مثل ثبت احوال فقط به حدود 10درصد از دفاتر خدمات خود را ارایه  می دهند و 90درصد از دفاتر به دلایلی، نمی توانند خدمات ثبت احوال را به مردم بدهند.

 

این مدیردفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی و غیردولتی همچنین اظهار کرد: خدماتی که دفاتر ارائه می دهند به هیچ وجه با هزینه ای که بابت آن از مردم دریافت می کنند همخوانی ندارد و این در حالی است که متولیان امر در حوزه دفاتر می توانند به این موضوع رسیدگی کرده و برنامه ای داشته باشند.به گفته وی باندبازی در ارایه خدمات به دفاتر از سوی سازمان های مربوطه و برخی مراکز  به وفور مشاهده می شود و این در حالی است که برخی دفاتر به دلیل عدم درآمد کافی نتوانستند به فعالیت خود ادامه دهند و بالاجبار کار خود را تعطیل کردند که این دفاتراکثرا اجاره ای بودند چون دیگرتوانایی پرداخت اجاره دفتر را نداشتند.

اکبری مقدم  بر ضرورت داشتن سواد حقوقی  متولیان دفاتر پیشخوان تاکید کرده و در عین حال بیان کرد: با توجه به وضعیتی که بر دفاتر حاکم است همه به دنبال گرفتن مجوز دفاتر پلیس +10هستند و خود این موضوع جای بررسی و سوال دارد.وی ادامه داد: کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا هر ارگان دیگری که در زمینه دفاتر مسوولیتی دارد باید به این موضوع توجه کند که اگر به این موضوع بی توجهی شود به مرور شاهد کناره گیری  بسیاری از دفاتر از این حرفه خواهیم بود  .

وی همچنین  با اشاره به خدمات قابل ارائه همراه اول از سوی دفاتر  نیز توضیح داد: همراه اول برای ارائه خدماتش از طریق دفاتر سخت گیری های خاص خود را دارد و اقدام به گرفتن وثیقه یا ضمانت نامه از سوی دفاتر می کند و این در حالی است که این ضمانت نامه ها و مشکلاتی که برای دفاتر دارد  خود نیز داستان دیگری دارد.

این مدیردفاتر پیشخوان خدمات دولت،بخش عمومی و غیردولتی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه  شرکت پست نیز در ارائه خدماتش ضعیف عمل می کند و با جابجایی هایی که در حوزه های مدیریتی دارد  مشکلاتی برای دفاتر  ایجاد می کند افزود: داشتن تخصص مدیران نیز بحث دیگری است که باید به آن توجه شود.

وی در پایان بر ضرورت افزایش تعرفه خدمات دفاتر به مردم تاکید  کرده و افزود: هزینه ای که دفاتر بابت ارائه خدمات از مردم دریافت می کنند در شأن آن ها نیست که باید در این زمینه نیز چاره ای اندیشیده  شود. 

منبع خبر : سایت  پیشخوان دفاتر ارتباطات و فتاوری 


 

دفاتر شهری  :اگر خانوادگی ادراه نشوند و اجاره بالا داشته باشند که کاملا ورشکسته هستند (در بهشهر 2 دفتر) 

دفاتر روستایی  : اگر مدیر دفتر و یا همسرش کار دیگری نداشته باشد(اداری و یا کشاورزی) یا بازنشته ارگانی نباشند , که کلا باید از جیب بخورند 

از دفاتر روستایی پست بانک رو وردارید چیزی براشون نمیمونه 

ارائه خدمات در روستاهها در سطح بسیار نازلی است


وبلاگ «هشدار نسبت به تعطیلی برخی دفاتر به دلیل درآمد ناکافی!» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «دفترپیشخوان خدمات دولت وبخش عمومی -عطارد» ندارد.