رئیس اداره ارشاد آستارا: یاد کردن از چهره های فرهنگی اقدامی ارزشمند است آستارا نیوز -


رئیس اداره ارشاد آستارا: یاد کردن از چهره های فرهنگی اقدامی ارزشمند است

پست با عنوان «رئیس اداره ارشاد آستارا: یاد کردن از چهره های فرهنگی اقدامی ارزشمند است» از وبلاگ «آستارا نیوز» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا گفت: یادکردن از چهره های فرهیخته و برجسته فرهنگی اقدامی ارزشمند و ماندگار است.


 


  ابوطالب جوان روز چهارشنبه در دیدار با اسدالله عبداللهیان از نویسندگان پیشکسوت آستارایی افزود: یاد کردن و دلجویی از چهره های فاخر فرهنگی در حقیقت ارزشگذاری به نام فرهنگ و هنر است.
وی با اشاره به اینکه دیدار و دلجویی از چهره های ماندگار شهرستان آستارا بایستی تبدیل به یک فرهنگ شود ، اضافه کرد: شهرستان آستارا به سبب موقعیت خاص و ممتاز خود همواره از جایگاه فرهنگی ارزشمندی برخوردار بوده که وجود چهره های سرشناس در حوزه فرهنگ موید این امر است.
وی در ادامه اظهار کرد: فعالان دینی و فرهنگی که سالیان متوالی عمر خود را صرف خدمت به فرهنگ جامعه کرده اند، جزو سرمایه های معنوی ما هستند و بر همگان و به ویژه جوانان فرض است که ضمن صیانت از جایگاه این فرهیختگان از تجارب گران سنگ آنان نیز بهره مند شوند.
جوان در ادامه خاطرنشان کرد: افرادی نظیر استاد عبداللهیان خدمات شایسته ای را در حوزه فرهنگ با انتشار کتب مختلف از خود به یادگار گذاشته است که بایستی این آثار بیش از پیش مورد توجه نسل جوان قرار بگیرد.
در این دیدار تعدادی از هنرمندان پیشکسوت و برجسته آستارایی نیز حضور داشتند.
از اسدالله عبداللهیان تاکنون کتاب هایی نظیر فهرست اجمالی احکام و قصص قرآن ، شرح اجمالی بر مثنوی معنوی ، زیارت کعبه (آمال مسلمین)، عرفان ، حق تعالی ، روح روان ، حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) ، حضرت محمد(ص) ، حضرت خضر(ع) و اصحاب کهف ، حضرت سلیمان(ع) و حضرت آدم(ع) ، حضرت نوح (ع) و حضرت یعقوب(ع) و حضرت یوسف(ع)، خلفای راشدین ، بلعم باعور (معاویه، شیطان و مزیت دنیا) ، لقمان حکیم و حضرت داود(ع) ، حضرت ایوب(ع) ، حضرت شعیب(ع) و هاروت و ماروت منتشر شده است.
اسدالله عبداللهیان متولد 1303 و دانش آموخته رشته ادبیات عرب از دانشگاه تهران است.

فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت: جمعی از مرزبانان هنگ مرزی این شهرستان به ارتفاعات لاتون ،مرتفع ترین آبشار ایران صعود کردند.


 


سرهنگ ایرج زارعی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار  گفت: با توجه به ماموریت ها و وظایف مرزبانان در حفظ امنیت مرزها و لزوم آمادگی جسمانی در تمامی لحظات ، مرزبانان هنگ مرزی در قالب هیاتی 40 نفره ارتفاعات آبشار لاتون را فتح کردند.
وی با اشاره به اینکه این برنامه فرهنگی ورزشی در مدت زمان حدود پنج ساعت انجام شد ، افزود: مرزبانان مسیر کوهنوردی خود را از روستای زیبای کوته کومه لوندویل به سمت مرتفع ترین آبشار ایران طی کردند.
وی با اشاره به مزایای استمرار یافتن فعالیت های ورزشی برای تمامی اقشار جامعه ، اضافه کرد: ورزش گروهی علاوه بر تامین سلامتی باعث تقویت حس همدلی و تعامل نیز می شود.
سرهنگ زارعی در ادامه اظهار کرد: با برنامه ریزی اصولی می توانیم انرژی و شادابی لازم را به مرزبانان منتقل و صحت جسمانی آن ها را تضمین کنیم.
آبشار لاتون در 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا و در روستای کوته کومه شهر لوندویل جای گرفته است.
ارتفاع تقریبی آبشار لاتون 105 متر است که به لحاظ بلندی مرتفع ترین آبشار ایران محسوب می شود.
علاوه بر آبشار اصلی لاتون ، آبشاری دیگر در 10 متری آن قرار دارد که 65 متر ارتفاع دارد و سرریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و پهن تر است.


 


 


مسابقات فوتسال جام رمضان شب گذشته بعد از زمان افطار با استقبال کم نظیر مشتاقان و علاقمندان به ورزش در شهرستان آستارا آغاز شد.
شاهین شربیانی با اشاره به اینکه مسابقات فوتسال جام رمضان در شهرستان آستارا همواره از حساسیت های لازم برخوردار بوده است ، افزود: در این دور از مسابقات 35 تیم در رده سنی آزاد حضور دارند که در هفت گروه پنج تیمی با همدیگر به رقابت می پردازند.
وی اضافه کرد: امسال برای نخستین بار علاوه بر رده سنی آزاد هشت تیم در رده های سنی نوجوانان و پیشکسوتان نیز در قالب یک گروه به صورت دوره ای تا پایان ماه رمضان با همدیگر به رقابت می پردازند.
شربیانی شرایط برگزاری مسابقات را مطلوب برشمرد و ادامه داد: مسابقات فوتسال جام رمضان هر شب بعد از زمان افطار به قضاوت داوران عضو کمیته داوران هیات فوتبال شهرستان آستارا برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این مسابقات به مدت یک ماه به طول می انجامد ، افزود: مطابق زمانبندی تعیین شده آن ایامی که گالری آرمین آستارا از سری مسابقات لیگ دسته دو کشور در محل سالن انقلاب این شهرستان بازی دارد، مسابقات فوتسال جام رمضان آستارا تعطیل می شود.
مسابقات فوتسال جام رمضان هر شب با انجام چهار دیدار در محل سالن ورزشی انقلاب پیگیری می شود.
برگزاری مسابقات در لیالی پرفضیلت قدر به مدت چند شب تعطیل خواهد شد.


 


 


محمد جعفر هاشمی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار گفت: عوامل اجرایی ستاد اسکان مسافران فرهنگی مستقر در مدرسه عدالت کار خود را از 25 خرداد ماه با پذیرش و ساماندهی مسافران آغاز می کنند.
وی با اشاره به اینکه عوامل اجرایی ستاد اسکان مسافران فرهنگی در آستارا متشکل از 47 نفر است ، افزود: مسافران فرهنگی در 169 کلاس درس در قالب 19 مدرسه دولتی و غیر دولتی تا 15 شهریور ماه سال جاری اسکان داده می شوند.
وی طبقه بندی کلاس ها را به دو بخش تمام تجهیز و نیمه تجهیز عنوان و اظهار کرد: 75 کلاس تمام تجهیز و 94 کلاس نیمه تجهیز از شرایط مطلوبی برای جذب و اسکان برخوردار هستند.
وی کلاس های درس را دارای امکاناتی نظیر فرش ، یخچال ، تلویزیون ، اجاق گاز و سیستم سرمایشی عنوان کرد و ادامه داد: در محل خانه معلم نیز شش اتاق و 22 تخت برای اسکان مسافران فرهنگی آماده است.
در تابستان سال گذشته در مجموع 35 هزار و 955 نفر در قالب شش هزار و 714 خانوار در مدارس آستارا اسکان یافتند.
شهرستان آستارا در جذب و اسکان مسافران فرهنگی در فصل تابستان سال 94 رتبه نخست را در بین سایر شهرستان های استان به خود اختصاص داد.
وبلاگ «رئیس اداره ارشاد آستارا: یاد کردن از چهره های فرهنگی اقدامی ارزشمند است» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «آستارا نیوز» ندارد.