امام خمینی(ره) از دید چهره‌‌های سرشناس جهان آسمان آبی -


امام خمینی(ره) از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

پست با عنوان «امام خمینی(ره) از دید چهره‌‌های سرشناس جهان» از وبلاگ «آسمان آبی» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


   این ایام مقارن سالگرد امام راحل هستیمامام خمینی(ره) در طول دوران حیات پربرکت خود آن‌چنان تأثیرات بزرگی را در اذهان و افکار عمومی جهان به جای گذاشته که تا همیشه از ذهن تاریخ پاک نخواهد شد.
 


تأثیرات افکار و اقدامات خمینی کبیر(ره) تا آنجا پیش رفته است که حتی شخصیتهای برجسته جهان و آنانی که حتی شاید میانه خوبی با انقلاب اسلامی ایران ندارند، در مقابل عظمت و حیات طیبه امام راحل سر تعظیم فرود آورده و از او به‌نیکی یاد می‌کنند.


آنچه در ادامه می‌خوانید گفتارهایی است که برخی سیاستمداران و چهره‌های مشهور جهان در مورد امام خمینی(ره) مطرح کرده‌اند.


میخائیل گورباچف، رهبر شوروی کمونیستی:


امام روح‌الله از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

 


امام خمینی(ره)  فراتر از زمان می‌اندیشید و در بعد مکان نمی‌گنجید. او توانست اثر بزرگی در تاریخ جهان به جای بگذارد.


حافظ اسد رئیس‌جمهور سابق سوریه:


امام روح‌الله از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

 


دشمنان ملت عرب و ملل تحت ستم دنیا و حتی خود رژیم اشغالگر قدس بارها و بارها از انقلاب اسلامی ایران که تحت لوای امام خمینی(ره) به پیروزی رسید به وحشت افتاده و بارها از اربابش یعنی آمریکا گله کرد که چرا نمی‌تواند جلوی نفوذ و تأثیر انقلاب اسلامی ایران را که منجر به پیروزی فلسطین می‌شود بگیرد.


نلسون ماندلا رئیس‌جمهور اسبق آفریقا:


امام روح‌الله از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

 


امام رهبری منحصربه‌فرد بود که توانست با دست خالی، انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی برساند.


جیمی کارتر رئیس‌جمهور اسبق آمریکا


امام روح‌الله از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

آیت الله خمینى در کشورش به‌عنوان یک قهرمان بزرگ تلقی می‌شود.


هنری کیسینجر، استراتژیست و مشاور یهودی‌الاصل رئیس‌جمهور سابق آمریکا:


امام روح‌الله از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

آیت الله خمینی، غرب را با بحران جدی برنامه‌ریزی مواجه کرد، تصمیمات او آن‌چنان رعدآسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه‌ریزی را از سیاستمداران و نظریه‌پردازان سیاسی می‌گرفت. هیچ‌کس نمی‌توانست تصمیمات او را از پیش حدس بزند، او با معیارهای دیگری، غیر از معیارهای شناخته‌شده در دنیا، سخن می‌گفت و عمل می‌کرد، گویی از جایی دیگر الهام می‌گرفت، دشمنی آیت‌الله خمینی(ره) با غرب، برگرفته از تعالیم الهی او بود. او در دشمنی خود نیز خلوص نیت داشت.


بن‌بلا نخستین رئیس‌جمهور الجزایر:


امام روح‌الله از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

ملل عرب باید زنده شدن اسلام را در قرن بیستم مدیون انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره)  بدانند. این انقلابی است که دنیای غرب را اجباراً دگرگون خواهد ساخت و بسیاری از رژیمهای موجود در جهان عرب دیر یا زود سقوط خواهند کرد زیرا آوای نهضت امام خمینی(ره) در دورافتاده‌ترین نقاط جهان اسلام به گوش می‌رسد.


بی‌نظیر بوتو نخست‌وزیر اسبق پاکستان:


امام روح‌الله از دید چهره‌‌های سرشناس جهان

رهبرانی مانند امام خمینی یک بار در قرنها زاده می‌شوند.


 


وبلاگ «امام خمینی(ره) از دید چهره‌‌های سرشناس جهان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «آسمان آبی» ندارد.