گلوله باران مناطق ارمنی نشین شهر حلب پس از تصویب طرح شناسایی نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما -


گلوله باران مناطق ارمنی نشین شهر حلب پس از تصویب طرح شناسایی نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان

پست با عنوان «گلوله باران مناطق ارمنی نشین شهر حلب پس از تصویب طرح شناسایی نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان» از وبلاگ «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

به اعتقاد کارشناس ارمنی تشدید حملات تروریست ها علیه مناطق ارمنی نشین شهر حلب پس از تصویب طرح شناسایی نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان اتفاقی نیست.


آندرانیک ایسپیریان کارشناس ارمنی امور ترکیه در گفتگو با پایگاه خبری NEWS.am ارمنستان همچنین افزود."پس از آغاز بحران در سوریه، ترکیه از گروهای تروریستی تحت رهبری و حمایت خود برای هدف قرار دادن مناطق ارمنی نشین سوریه بهره می گیرد."


ایسپیریان در این رابطه به انفجار کلیسای شهدای مقدس ارامنه در دیر الزور در سال 2014 میلادی و دو روز پیش از برگزاری مراسم گرامیداشت نسل کشی ارامنه در 24 آوریل و همچنین تهاجم تروریست ها از خاک ترکیه به روستای ارمنی نشین کسب در سوریه اشاره کرد.


این کارشناس ارمنی تاکید کرد. "پس از مصوبه بوندستاگ آلمان مناطق ارمنی نشین شهر حلب هدف حملات شدید تروریست ها قرار گرفته اند که در نتیجه آن تاکنون چهار شهروند ارمنی کشته شده اند. جامعه ارامنه سوریه این حملات را بی ارتباط با مصوبه پارلمان آلمان نمی داند. ترکیه برای شکست خود در آلمان از ارامنه سوریه انتقام می گیرد."


ایسپیریان افزود."بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از گروه های تروریستی فعال در سوریه توسط ترکیه ایجاد شده و از سوی دولت این کشور حمایت مالی و تسلیحاتی می شوند. همچنین حضور شهروندان ترکیه ای در این گروه ها به اثبات رسیده است. در نتیجه می توان ادعا کرد که تشدید گلوله باران مناطق ارمنی نشین حلب پس از مصوبه بوندستاگ نیز با اشاره ترکیه انجام گرفته است."


لازم بذکر است که در نتیجه حملات گروه های تروریستی به مناطق ارمنی نشین شهر حلب از جمله محله "میدان" که از روز دوم ژوئن آغاز شده است، تاکنون 4 شهروند ارمنی کشته شده اند و به کلیسای "زوارتنوتس" این شهر و همچنین مدرسه مجاور آن و ساختمان های دیگر آسیب وارده شده است. 


وبلاگ «گلوله باران مناطق ارمنی نشین شهر حلب پس از تصویب طرح شناسایی نسل کشی ارامنه در پارلمان آلمان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» ندارد.