دیدگاه کارشناس ارمنی پیرامون توافقنامه لغو روادید میان ایران و ارمنستان و تهدیدات جمهوری آذربایجان رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما -


دیدگاه کارشناس ارمنی پیرامون توافقنامه لغو روادید میان ایران و ارمنستان و تهدیدات جمهوری آذربایجان

پست با عنوان «دیدگاه کارشناس ارمنی پیرامون توافقنامه لغو روادید میان ایران و ارمنستان و تهدیدات جمهوری آذربایجان» از وبلاگ «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

کارشناس ارمنی امور ایران تاکید کرد."جمهوری آذربایجان از رژیم اسرائیل تجهیزات نظامی دریایی خریداری کرده است. بی تردید هیچ امکانی برای بکارگیری این تجهیزات علیه ارمنستان وجود ندارد. در نتیجه هدف از آن برخی اقدامات در دریای خزر می باشد."


وارطان وسکانیان کارشناس ارمنی روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران همچنین افزود. "پهپادهایی که در طی جنگ چهار روزه قره باغ علیه ما بکار گرفته شدند جهت جاسوسی از خاک ایران نیز بکار گرفته شده و از این پس نیز بکار گرفته خواهند شد."


وی همچنین اظهار داشت."مرزهای ایران و جمهوری آذربایحان هم اکنون توسط تجهیزات تولید شده در اسرائیل نظارت می شوند. در نتیجه برای ایران مطلوب خواهد بود تا مرز مشترک با جمهوری آذربایجان تا حد امکان کوتاه باشد. به عبارت دیگر مرز کنونی میان ایران و ارمنستان بویژه در مناطق آزاد شده، هیچگاه به نفع جمهوری آذربایجان تغییر نخواهد کرد."


این کارشناس ارمنی پیرامون فواید لغو روادید میان ایران و ارمنستان تاکید کرد."این موضوع هم می تواند فواید اقتصادی در پی داشته باشد و هم شاخص مهمی در روابط میان کشورها محسوب می شود. لغو روادید میان دو کشور به توسعه صنعت توریسم، توسعه روابط تجاری و تشویق سرمایه گزاری متقابل کمک خواهد کرد."


وارطان وسکانیان درباره اهمیت توافقنامه لغو روادید برای استان سیونیک ارمنستان در مرز با ایران نیز تاکید کرد."توریست های ایرانی می توانند روزهای تعطیل آخر هفته خود را در شهر گوریس (استان سیونیک) گذرانده و از طبیعت زیبای آن بهره ببرند. همین موضوع برای شهروندان ارمنستانی نیز صادق است. مطمئنا هر دو کشور نیز از این فرصت ایجاد شده استفاده خواهند کرد. همزمان ارمنستان می تواند تبدیل به کشوری ترانزیتی برای توریست ها شده و بسته های مشترک سفر به ارمنستان و گرجستان به توریست های ایران ارائه شود."


وبلاگ «دیدگاه کارشناس ارمنی پیرامون توافقنامه لغو روادید میان ایران و ارمنستان و تهدیدات جمهوری آذربایجان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» ندارد.