رئیس جمهوری چک. "عثمانی ها مرتکب نسل کشی علیه ارامنه شده اند" رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما -


رئیس جمهوری چک. "عثمانی ها مرتکب نسل کشی علیه ارامنه شده اند"

پست با عنوان «رئیس جمهوری چک. "عثمانی ها مرتکب نسل کشی علیه ارامنه شده اند"» از وبلاگ «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

رئیس جمهوری چک ضمن تاکید بر وقوع  نسل کشی ارامنه توسط عثمانی ها از پارلمان جمهوری چک خواست از الگوی بوندستاگ آلمان پیروی کند.


میلوش زمان رئیس جمهوری چک در گفتگو با پایگاه اینترنتی " Parlamentní listy" همچنین افزوده است که پس از بازگشت از سفر رسمی به ارمنستان این موضوع را با لیوبومیر زائورالک وزیر خارجه این کشور مورد بررسی قرار خواهد داد. وی تاکید کرده است که پیش از این روسیه، آلمان، فرانسه، لهستان، اسلواکی و ایتالیا نیز کشتار ارامنه در دوران امپراطوری عثمانی را نسل کشی خوانده اند.


لازم بذکر است که میلوش زمان رئیس جمهوری چک امروز سه شنبه هفتم ژوئن برای انجام سفر رسمی عازم ارمنستان خواهد شد. برنامه های رسمی سفر میشل زمان روز چهارشنبه با بازدید از بنای یادبود وموزه قربانیان نسل کشی ارامنه در ایروان آغاز شده و وی پس از آن با سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو خواهد کرد.


وبلاگ «رئیس جمهوری چک. "عثمانی ها مرتکب نسل کشی علیه ارامنه شده اند"» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» ندارد.