ارمنستان هیچ توافقنامه ای را بر علیه طرف ثالث و بویژه ناتو تصویب نخواهد کرد رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما -


ارمنستان هیچ توافقنامه ای را بر علیه طرف ثالث و بویژه ناتو تصویب نخواهد کرد

پست با عنوان «ارمنستان هیچ توافقنامه ای را بر علیه طرف ثالث و بویژه ناتو تصویب نخواهد کرد» از وبلاگ «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

به اعتقاد نماینده عضو فراکسیون حزب جمهوری خواه مجلس ملی ارمنستان، این کشور نمی تواند توافقنامه ای را بر علیه طرف ثالث و بویژه ناتو تصویب نماید.


کارن بکاریان نماینده مجلس ملی ارمنستان از حزب حاکم جمهوری خواه و رئیس سازمان اجتماعی "یکپارچگی اروپایی" در گفتگو با پایگاه خبری " Tert.am" در واکنش به این دیدگاه که توافقنامه ارمنستان و روسیه برای ایجاد سیستم یکپارچه منطقه ای دفاع ضد هوایی به علت ضدیت با منافع ناتو، امنیت ارمنستان را تهدید خواهد کرد، افزود."توافقنامه های ارمنستان در جهت تامین منافع این کشور بوده و بر علیه طرف ثالث و بویژه ناتو به عنوان نهادی که با ارمنستان دارای همکاری عادی است، نمی باشند."


مخالفان معتقدند بویژه پس از آن که تحولات اوایل ماه آوریل نشان دادند هیچ امیدی نمی توان به روسیه و سازمان پیمان امنیت جمعی بست، تصویب این توافقنامه بار دیگر حق حاکمیت ارمنستان را زیر سئوال می برد.


بکاریان در واکنش به این ادعا اظهار داشت."با در کنار هم قرار دادن عبارت های نادرست، اطلاعات غلط به افکار عمومی منتقل شده و انتظارات نامعقولی ایجاد می شود."


وی ادعای عدم کارآیی سازمان پیمان امنیت جمعی در تحولات اوایل ماه آوریل را تائید نمی کند.


لازم بذکر است که نیکلا باردیوژا دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی در سفر اخیر خود به ارمنستان با اشاره به توافقنامه ایجاد سیستم یکپارچه منطقه ای دفاع ضد هوایی تاکید کرد این توافقنامه گام نخست در ایجاد امنیت منطقه ای محسوب می شود.


وی افزود."گام دوم یکپارچه سازی قوانین جاری در این سیستم ها و ایجاد نظارت یکپارچه خواهد بود. معتقدم این اقدام گامی دیگر در جهت تامین امنیت حکومت های ما خواهد بود."


کارن بکاریان تاکید کرد."ما تاکنون شاهد هیچ تهاجمی علیه مرزهای ارمنستان نبوده ایم. در مورد رخدادهای مرزی نیز کشورهای عضو باید براساس اساسنامه این سازمان درخواست خود را مطرح کنند و ارمنستان تاکنون هیچ درخواستی برای دریافت کمک ارائه نکرده است."


بکاریان همچنین درباره اعطای وام 200 میلیون دلاری روسیه به ارمنستان برای خرید تسلیحات و عدم تحقق آن نیز تاکید کرد."در این مورد نیز اطلاعات منتشر شده ناقص هستند. اجرای این توافق به اتمام نرسیده است و این به معنای عدم اجرای آن نیست. اطلاع رسانی در این مورد که چه بخشی از تسلیحات مورد نظر تحویل ارمنستان شده و برای مابقی چه برنامه ریزی انجام گرفته است، بر عهده مراجع ذیصلاح می باشد."


وبلاگ «ارمنستان هیچ توافقنامه ای را بر علیه طرف ثالث و بویژه ناتو تصویب نخواهد کرد» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «رادیو ارمنی معاونت برون مرزی صداوسیما» ندارد.