تقدیر از بانوان صرفه جو در مصرف آب و برق درجشنواره نقش زنان در مدیریت مصرف انرژی(آب و برق) استان مرك شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی -


تقدیر از بانوان صرفه جو در مصرف آب و برق درجشنواره نقش زنان در مدیریت مصرف انرژی(آب و برق) استان مرك

پست با عنوان «تقدیر از بانوان صرفه جو در مصرف آب و برق درجشنواره نقش زنان در مدیریت مصرف انرژی(آب و برق) استان مرك» از وبلاگ «شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

        جشنواره نقش زنان در مدیریت مصرف انرژی (آب و برق) به همت دفتر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مركزی و دفتر مدیریت مصرف شركت توزیع برق  و امور زنان و خانواده این 2 شركت  در روز پنجشنبه 19/1/94 همزمان با هفته زن  برگزار گردید.


   به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی مهندس عبدالرضا خلیلی مدیر عامل شركت در این جشنواره با بیان سخنانی گفت:مصرف سرانه آب در شبانه روز برای هر نفر در جهان 150 لیتر محاسبه شده ، در حالی كه این میزان در استان مركزی 242 لیتر در شبانه روز است.


     وی اظهار كرد: در پنج سال گذشته با استفاده از توان فرهنگی رسانه ها با وجود هشت تا 9 هزار انشعاب جدید، مصرف آب تنها حدود 7 درصد رشد داشته است.


      وی بانوان را از بازوهای مهم ترویج الگوی صحیح مصرف و مدیریت بهره وری آب معرفی كرد و گفت: بانوان در منزل بیشتر با مصرف آب در شستشو ظروف، پوشاك و منزل درگیر هستند و یكی از عوامل اصلی تاثیرگذار در این زمینه می توانند باشند.    


     مهندس خلیلی ضمن اشاره به اینكه پاییز سال گذشته بارندگی مناسبی در سطح استان رخ داد اما در سه ماه پایانی، بارندگی مناسب نبود و استان در میزان بارش عقب مانده است افزود: مدیریت مصرف بهینه آب  بهترین گزینه برای توزیع مناسب آب كشور در شرایط سال های كم بارش است.


 


   مدیرعامل آب و فاضلاب استان مركزی به بانوان توصیه كرد: در صورت داشتن توان مالی برای شستن ظروف از ماشین ظرفشویی استفاده كنند زیرا شستن ظروف با دست هشت برابر آب بیشتری در مقایسه با شستشو با ماشین صرف می كند.


 وی  تصریح كرد: استفاده از شیرآلات مخلوط آب گرم و سرد در دنیا به علت اتلاف انرژی ممنوع شده و مشتركان در كشور ما با استفاده از این شیر ها برای تنظیم آب می بایست هشت تا 10 درصدانرژی حرارتی و آب را هدر دهند.


   گفتنی است این جشنواره به دنبال برگزاری سلسله نشست های آموزشی مدیریت مصرف انرژی ویژه بانوان اقشار مختلف جامعه در سال 1394 ، در 19 فروردین ماه 95 به مناسبت هفته زن برگزار شد و پس از اجرای برنامه هایی همچون موسیقی آب و برق توسط گروه كر و اركستر پارسی كر ، نمایش طنز ، برگزاری مسابقه ، تبیین مصرف درست آب و برق  از بانوانی كه پس از حضور در نشست های آموزشی سال قبل مصرف آب و برق منزل خود  را نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش داده بودند با اهداء لوح تقدیر و هدیه تقدیر شد.


وبلاگ «تقدیر از بانوان صرفه جو در مصرف آب و برق درجشنواره نقش زنان در مدیریت مصرف انرژی(آب و برق) استان مرك» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی» ندارد.