دوستی ها هم بخاطر خدا باشد. تـــــــرویــــــج بصـــــــیرت -


سر خط مطالب امروز یکشنبه، 21 آذر 95

پیشخواندوستی ها هم بخاطر خدا باشد.

پست با عنوان «دوستی ها هم بخاطر خدا باشد.» از وبلاگ «تـــــــرویــــــج بصـــــــیرت» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

روزی جوان ثروتمندی نزد استادی رفت و گفت : عشق را چگونه بیابم تا زندگانی نیكویی داشته باشم؟
استاد مرد جوان را به كنار پنجره برد و گفت : پشت پنجره چه می‌بینی؟
مرد گفت : آدم‌هایی كه می‌آیند و می‌روند و گدای كوری كه در خیابان صدقه می‌گیرد.
سپس استـاد آینه بزرگی به او نشان داد و گفت: اكنون چه می‌بینی؟
مرد گفت: فقط خودم را می‌بینم.
استاد گفت: اكنون دیگران را نمی‌توانی ببینی.
آینه و شیشه هر دو از یك ماده اولیه ساخته شده‌اند ، اما آینه لایه نازكی از نقره در پشت خود دارد و در نتیجه چیزی جز شخص خود را نمی‌بینی.
خوب فكر كن!
وقتی شیشه فقیر باشد، دیگران را می‌بیند و به آن‌ها احساس محبت می‌كند، اما وقتی از نقره یا جیوه ( یعنی ثروت ) پوشیده می‌شود، تنها خودش را می‌بیند.
اكنون به خاطر بسپار: تنها وقتی ارزش داری كه شجاع باشی و آن پوشش نقره‌ای را از جلوی چشمهایت برداری تا بار دیگر بتوانی دیگران را ببینی و همه را دوستشان بداری این بار نه به خاطر خودت بلكه به خاطر خدا . آنگاه خواهی دانست كه " عشق یعنی دوست داشتن دیگران "


وبلاگ «دوستی ها هم بخاطر خدا باشد.» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «تـــــــرویــــــج بصـــــــیرت» ندارد.