گزارش تصویری از جلسه فرمانداری دوشنبه 14 اردیبهشت +عکس تابناک شهرستان رومشکان -


گزارش تصویری از جلسه فرمانداری دوشنبه 14 اردیبهشت +عکس

پست با عنوان «گزارش تصویری از جلسه فرمانداری دوشنبه 14 اردیبهشت +عکس» از وبلاگ «تابناک شهرستان رومشکان» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای آن ندارد.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 جلسه هماهنگی و بررسی راهکارهای مقابله با حریق های احتمالی در جنگلها و مراتع شهرستان رومشکان به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات، نیروهای نظامی و انتظامی و سازمان های مردم نهاد در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.


این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید با سخنان فرماندار آغاز گردید، ایشان ضمن تبریک و گرامیداشت روز شورا، روز کارگر و روز معلم به اعضای شورای شهرستان، کارگران زحمت کش و فرهنگیان عزیز، ازعملکرد مناسب و جهادی ادارات شهرستان ، NGO ها و سایر دستگاهها در مهار بموقع آتش سوزی سال گذشته در ارتفاعات مله کوه تقدیر و تشکر نمودند.


آقای محمدی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به افزایش نزولات آسمانی در سال زراعی جاری اظهار داشتند: نزدیک 700 میلیمتر میانگین بارندگی در این شهرستان بوده که نسبت به سالیان اخیر بی سابقه بوده است. همین امر ضمن نوید سال زراعی خوب و پررونق برای کشاورزان و دامداران، وجود علفزارها و مراتع انبوه در حاشیه مزارع و جنگلها خطراتی را نیز به دنبال دارد.


فرماندار رومشکان خطاب به مسئولین ادارات شهرستان عنوان نمودند: در صورت وقوع آتش سوزی ، پوشش گسترده مراتع و علفزارها می تواند خسارات جبران ناپذیری را به جنگلها و طبیعت شهرستان وارد کند. لذا همه دستگاهها باید ضمن تجهیز و بسیج کلیه امکانات و ماشین آلات خود، برای هر گونه حادثه احتمالی آماده باشند. نیروی مقاومت بسیج هم با توجه به ظرفیت و پایگاه مردمی که دارد میبایست در مواقع بروز حوادث همکاری بیشتری نماید.


ایشان در ادامه خطاب به NGO ها و تشکلهای مردم نهاد بیان داشتند:  در صورت وقوع آتش سوزی، دولت به تنهایی از پس مهار آن بر نمی آید و مهار آتش علاوه بر بسیج تمامی امکانات دولتی نیازمند همیاری و همکاری نیروهای مردمی می باشد.


در این راستا عضوگیری، تشکیل گروهها و استفاده صحیح از ظرفیت شبکه های اجتماعی می تواند در امر اطلاع رسانی سریع در مورد مکان و زمان محل آتش سوزی مؤثر و مفید باشد.


ایشان در پایان از اداره آموزش و پرورش خواستند که معلمان و دانش آموزان خود را آموزش دهند و در این زمینه نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی و توجیهی جهت پیشگیری و همکاری در این گونه حوادث اقدام نماید و همچنین اداره جهاد کشاورزی در زمینه مراقبت از مزارع، پیشگیری و همکاری در آتش سوزیهای احتمالی کشاورزان و دامپروران را آموزش و توجیه نماید.


روابط عمومی فرمانداری رومشکان


وبلاگ «گزارش تصویری از جلسه فرمانداری دوشنبه 14 اردیبهشت +عکس» به صورت خودکار از وبلاگهای معتبر فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 98 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای مطلب «تابناک شهرستان رومشکان» ندارد.